Filmový klub MKD

Autor: mkd | 16.12.2011 o 15:04 | (upravené 16.12.2011 o 15:51) Karma článku: 4,01 | Prečítané:  980x

200 cigarettes... Faktotum... Big Lebowski... Tieto filmové lahôdky je možné vidieť z času na čas doma v televízií, na dvd, prípadne cez internet. Čo naopak zobrať pár priateľov na spoločné posedenie, vychutnať si pravú filmovú atmosféru a debatovať o jej myšlienkach a kvalitách? S takýmto zámerom vznikol v prostredí Žilinskej univerzity, na Fakulte humanitných vied, katedrový Filmový klub - MKD.

Autorom myšlienky je nová posila katedry Mediamatiky a kultúrneho dedičstva PhDr. Pavel Urban PhD. Teoretik umenia dokázal svojim zápalom prilákať študentov počas mimoškolských aktivít a z prednáškovej AULY č. 2 spraviť priestor na premietanie filmových lahôdok. Pravidelne každú stredu o 18:00, mali študenti možnosť vidieť okrem rôznych undergroundových žánrov aj projekt o mediálnej manipulácii Český sen, alebo film z roku 1969 Medium Cool o otázkach etiky v médiach. A exkluzívny mikulášsky darček predstavoval kultový klenot Tima Burtona, Predvianočná nočná mora.

V rámci filmového klubu vznikla pre študentov zaujímavá aktivita, vytvorenie pútavého teaseru. Do súťaže sa dobrovoľne prihlásilo niekoľko študentských prác a víťaz nakoniec získal pobyt v luxusnom tatranskom hoteli. Pozrite si víťaznú upútavku:

 

autori: Lukáš a Tomáš Ferencovci

Filmový klub vyvolal kladné ohlasy medzi študentami aj pedagógmi. Okrem pohodového zážitku kladie dôraz aj na teoretickú analýzu filmu a podľa PhDr. Urbana by bolo výborné, ak by sa teoretická časť dokázala spojiť s praktickou, čím by študenti získali výnimočné aktívne skúsenosti. Aj to bol hlavný dôvod súťaže a začiatkom letného semestra bude odštartovaná nová študentská súťaž o logo filmového klubu. Študijný odbor, ktorého hlavným cieľom je práca s médiami, sa o krôčik viac priblížil k zvyšovaniu kvality svojich absolventov.

Už čoskoro sa za symbolické vstupné otvoria dvere aj pre verejnosť. V prípade, že vo vás myšlienka prebudila záujem a už máte dosť pop kultúry, môžete sa tešiť na kultové delikatesy s hlbokou myšlienkou, zaujímavé študentské projekty alebo filmy nepríliš známej produkcie severských krajín.

 

Informácie a program Filmovomého klubu - MKD

 

Autor: Tomáš Chudják

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

EKONOMIKA

Posúvanie dôchodku sa nepáči odborom, štát nevylučuje zmenu

V roku 2017 sa dôchodok posunul o dva a pol mesiaca.


Už ste čítali?