Filmový klub MKD

Autor: mkd | 16.12.2011 o 15:04 | (upravené 16.12.2011 o 15:51) Karma článku: 4,01 | Prečítané:  978x

200 cigarettes... Faktotum... Big Lebowski... Tieto filmové lahôdky je možné vidieť z času na čas doma v televízií, na dvd, prípadne cez internet. Čo naopak zobrať pár priateľov na spoločné posedenie, vychutnať si pravú filmovú atmosféru a debatovať o jej myšlienkach a kvalitách? S takýmto zámerom vznikol v prostredí Žilinskej univerzity, na Fakulte humanitných vied, katedrový Filmový klub - MKD.

Autorom myšlienky je nová posila katedry Mediamatiky a kultúrneho dedičstva PhDr. Pavel Urban PhD. Teoretik umenia dokázal svojim zápalom prilákať študentov počas mimoškolských aktivít a z prednáškovej AULY č. 2 spraviť priestor na premietanie filmových lahôdok. Pravidelne každú stredu o 18:00, mali študenti možnosť vidieť okrem rôznych undergroundových žánrov aj projekt o mediálnej manipulácii Český sen, alebo film z roku 1969 Medium Cool o otázkach etiky v médiach. A exkluzívny mikulášsky darček predstavoval kultový klenot Tima Burtona, Predvianočná nočná mora.

V rámci filmového klubu vznikla pre študentov zaujímavá aktivita, vytvorenie pútavého teaseru. Do súťaže sa dobrovoľne prihlásilo niekoľko študentských prác a víťaz nakoniec získal pobyt v luxusnom tatranskom hoteli. Pozrite si víťaznú upútavku:

 

autori: Lukáš a Tomáš Ferencovci

Filmový klub vyvolal kladné ohlasy medzi študentami aj pedagógmi. Okrem pohodového zážitku kladie dôraz aj na teoretickú analýzu filmu a podľa PhDr. Urbana by bolo výborné, ak by sa teoretická časť dokázala spojiť s praktickou, čím by študenti získali výnimočné aktívne skúsenosti. Aj to bol hlavný dôvod súťaže a začiatkom letného semestra bude odštartovaná nová študentská súťaž o logo filmového klubu. Študijný odbor, ktorého hlavným cieľom je práca s médiami, sa o krôčik viac priblížil k zvyšovaniu kvality svojich absolventov.

Už čoskoro sa za symbolické vstupné otvoria dvere aj pre verejnosť. V prípade, že vo vás myšlienka prebudila záujem a už máte dosť pop kultúry, môžete sa tešiť na kultové delikatesy s hlbokou myšlienkou, zaujímavé študentské projekty alebo filmy nepríliš známej produkcie severských krajín.

 

Informácie a program Filmovomého klubu - MKD

 

Autor: Tomáš Chudják

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

BLOG MIROSLAVA BEBLAVÉHO

Beblavý: Porušil Lajčák pri Evke zákon? Takmer s istotou

Dôležité je, či bol porušený verejný záujem.


Už ste čítali?